Як розрахувати зборку тюля і штор

Як розрахувати зборку тюля і штор
Важливим елементом інтер'єру є текстильні вироби з оформлення вікон. Ідеально підібрані до загального дизайну, тюлі та штори створюють особливу атмосферу домашнього затишку та тепла. Привабливі забарвлення та різноманітні фактури тканин дають можливість для втілення будь-яких творчих ідей з декорування та прикраси віконних роз'ємів приміщень.

Розрахунок збирання тюлю

Тюль є делікатною, повітряною і легкою тканиною, яка дуже виграшно виглядає в домашньому інтер'єрі. При купівлі виробів важливо враховувати їх забарвлення і фактуру, які повинні поєднуватися з іншими елементами дизайну.

Але найважливішим критерієм вибору є правильне визначення розмірів тканини. Габарити виробу залежать від двох складових - ширини наявного карниза та коефіцієнта збирання виробу.

Щоб тюль гарно і гармонійно виглядав на вікні та привабливо драпірувався м'якими хвилями, коефіцієнт збирання повинен відповідати параметрам від 1:2 до 1:3. При розрахунку ширини погонного метра виробу довжина карниза множиться як мінімум на 2.

Наприклад, при ширині карниза 3 м, розмір необхідного тюлю становитиме 6 м, а якщо за авторським задумом потрібні більш часті хвилі, можна збільшити цю цифру до 9 м.

Розрахунок збирання та розмірів штор

Штори є більш щільною тканиною, тому коефіцієнт складання у них трохи нижче, ніж у тюля. Цей параметр знаходиться в межах від 1:1,5 до 1:2. При розрахунку ширини кожного полотна розмір карниза ділиться на кількість полотен і множиться на 1,5 або 2.

При купівлі штор потрібно розрахувати і висоту виробів. Щоб портьєри швидко не зносилися, вони не повинні торкатися підлоги і довжина до карниза вимірюється з відступом від низу приблизно на 1 см. Низ і верх виробів буде підшивати, тому до довжини потрібно додати припуски по 5 мм з кожного боку.

Також необхідно звернути увагу на склад матеріалу та відсотковий вміст натуральних та синтетичних волокон. Якщо переважає натуральна складова, краще залишати невеликий запас на усадку після прання.

Важливим критерієм при розрахунку висоти портьєри є наявність великого набивного або геометричного малюнка. Щоб підігнати такі штори на малюнку, потрібно заміряти крок рапорту і додати отриманий параметр до довжини кожного полотна. Схема така сама, як і при наклеюванні шпалер з великим малюнком.

У результаті, розмір тканини дорівнює: висота полотна + припуск з двох сторін (10 мм) + крок рапорту.

Поради щодо вибору виробів

Просторове сприйняття кімнати можна зорово змінити при правильному виборі штор. Якщо приміщення має низьку стелю, краще вибирати портьєри із чіткими вертикальними геометричними лініями. Додати простору ширини допоможуть тканини із горизонтальним орнаментом.

У маленькій кімнаті краще використовувати однотонні вироби ніжних відтінків пастельних або портьєри з дрібним малюнком. На великих площах можна не обмежувати себе в якихось рамках і впроваджувати будь-які ідеї з використанням тканин з яскравими розмальовками і будь-якими малюнками.

При обліку всіх вище викладених порад можна отримати відмінний результат декорування вікон за допомогою штор і тюлю.