Важко уявити собі гарний затишний інтер'єр без тюлевих завіс. Вони допомагають урізноманітнити декор вікна та візуально розширити простір. Тюль може застосовуватися як самостійне полотно, і доповнювати портьерные тканини. При цьому вони повинні гармонувати один з одним та відповідати стилю приміщення. При величезному розмаїтті легких тканин тюля їх вибір є не простим завданням.
Взяти, наприклад, вуаль. Її квітів та відтінків виділяють понад 12-ти. Вона може використовувати як фон для кольорових тканин, так і як самостійний елемент. Часто використовуються для виготовлення складних елементів декору. Поряд з тюлевими фіранками для прикраси інтер'єру використовується кисея (або нитяні штори), підходить вона до різних інтер'єрів, для оформлення вікон і дверних отворів.
Кисея може бути як самостійним елементом, так і поєднуватися з різними видами тюлю та штор. Особливу оригінальність ниткам надають люрекс та намистини. На піку популярності знаходяться легкі ажурні сітки з аплікацією та вишивкою. У тандемі зі шторами з м'яких затишних тканин вони додадуть особливий шик вашій спальні чи вітальні.
Велике значення мають кольорові тюлі та тюлі з малюнком при оформленні дитячих кімнат. Дуже цікаво, коли штори на вікнах та балдахін над ліжком пошиті з однієї тканини або тканин-компаньйонів. Це робить дитячу яскравою та затишною одночасно.
Дуже важливо правильно підбирати тюльові фіранки. Від цього залежить зовнішній вигляд як самого вікна, так і інтер'єру в цілому.
У класичному поєднанні тюль зазвичай знаходиться за портьєрами. Але останнім часом з'явилася нова тенденція, коли тюль вішають поверх портьєра. Створюється чудовий ефект просвічування. При цьому тюль краще брати із чітким малюнком на органі. А портьєру однотонну світлих відтінків, щоб на її тлі малюнок виглядав виграшно.
Довжина тюлю може бути різноманітною залежно від приміщення. Для кухні, наприклад, може підійти коротка фіранка до підвіконня або трохи нижче. Для інших кімнат довжину тюлю краще робити до підлоги. А в спальні тканину взагалі можна покласти на підлогу м'якими складками.
І, головне, пам'ятати, що тюль має обов'язково відповідати стилю інтер'єру. Так, наприклад, тканина, яка прикрасить класичний інтер'єр, безглуздо виглядатиме в інтер'єрі, в стилі «хай-тек», і навпаки.