Штори та тюль – важливі елементи інтер'єру будинку. Від їхньої якості, чистоти, зовнішнього лиску залежить враження від усього будинку чи квартири, психологічна атмосфера, самопочуття людей. Далеко не всі знають, як доглядати штори та тюль правильно, ефективно і, по можливості, економлячи свій час.
Як доглядати за шторами та тюллю
Для того, щоб звести догляд до мінімуму, необхідно виконати профілактику забруднень. Для цього фахівці рекомендують періодично відчиняти вікно, провітрювати приміщення. Свіже повітря також забирає пил з поверхні. Вікно потрібно залишити відкритим на кілька годин. Догляд має на увазі кілька пунктів:
- прання
- прасування
- Чищення
- провітрювання
- захист
Під час прання необхідно враховувати особливості тканин. Більшість з них мають на увазі делікатне машинне прання або ручне. Можна використовувати звичайні засоби для чищення, пральні порошки, але якщо доводиться чистити кухонні фіранки, то у воду слід додати невелику кількість рідини для миття посуду, що чудово впорається з жировими відкладеннями, які, безсумнівно, присутні в тканині.
Коли проводите віджимання, то встановлюється делікатний режим або слід віджимати акуратно і вручну, а потім бажано відразу ж повісити полотно на карниз. Якщо тканина дуже щільна і важка, цього буде достатньо і гладити не доведеться. Але вовняні або бавовняні тканини, як правило, доводиться додатково обробляти праскою, встановивши її на відповідний режим. Бажано попередньо змочити поверхню та накрити її захисною білою тканиною, через яку прогладжувати штори та тюль.
Якщо за основу полотна взято шовк або віскоза, то для прасування бажано використовувати вологу марлю, складену в кілька шарів. Особливо обережним необхідно бути в районах швів та збірок, використовуючи лише кінчик праски.
Особливості чищення
Добре, коли є можливість звернутися до спеціальних служб, що пропонують хімічне очищення та знають, як доглядати штори та тюль. У майстрів є спеціальні генератори вуглеводню або пари, що дозволять делікатно і ефективно видалити застарілі плями. У деяких випадках всі маніпуляції можна провести вдома за допомогою пилососа зі спеціальною насадкою, таким чином треба обробити не лише зовнішню, а й внутрішню частину полотна. Не забувайте спеціальною щіткою чистити карнизи, періодично розпорошувати антистатичний засіб, який чудово відштовхує пил.
Якщо ви бажаєте відбілити тюль, то попередньо перед пранням замочіть її у воді з додаванням солі, після чого ретельно прополощіть. Є й спеціальні відбілюючі засоби, призначені для тюлі та органзи. І звичайно, варто подбати про те, щоб матеріал був надійно захищений від сонячних променів, тому якщо вікна виходять на сонячний бік, то тюль має бути більш щільною.
Також якщо дозволяє тканину, то варто періодично знімати полотно з карниза, витрушувати його або вибивати спеціальною щіткою, призначеною для килимів. Найчастіше вже цього буває достатньо, щоб позбутися пилу та відновити свіжі вид тюлі та штор.