Як правильно виміряти висоту штор і тюля для пошива

Як правильно виміряти висоту штор і тюля для пошива

Штори – особлива частина текстильного оформлення, що створює гармонію, організовуючи інтер'єр. Правильно пошита завіса здатна ефектно доповнити простір житлової чи громадської будівлі.
Перед пошиттям штор чи тюля слід спочатку продумати кожну деталь, і лише потім скористатися швейною машинкою або оформити замовлення в салоні. Продумуючи дизайн, подумки сформулюйте відповідну конфігурацію занавіски. Намагайтеся уявити бажані тюль, штори, накидавши їх малюнок олівцем на аркуші паперу.
Зробивши попередній ескіз, візьміть жорсткий метр - універсальний пристрій для точного вимірювання довжини майбутніх штор або тюля. Відстань від краю до краю лежить у межах верхньої точки кріплення штор до рухомих тримачів, вмонтованих у конструкцію кронштейна, та нижньої кромки завіси. Виміри повинні бути зроблені якомога точніше, - розходження в 2-3 см може негативно позначитися на остаточній довжині виробу, тому не використовуйте м'який сантиметр. Краще вимірювати висоту у трьох місцях, виключивши можливі помилки при кривизні стелі чи підлоги. При пошитті довгої завіси відніміть із загальної довжини 2-5 см, щоб тканина не торкалася підлоги. Якщо ви плануєте кріпити штори на люверсах або петлях, зробіть замір безпосередньо від краю штанги до самого низу, віднімаючи з отриманої цифри таку ж відстань, як у першому випадку.
Під час пошиття римських штор вибирайте легшу тканину, щоб під час підняття не утворювалися важкі незграбні складки. Карниз у цьому випадку бажано монтувати до стелі, використовуючи для штор однотонну тканину, згини якої виглядатимуть ефектніше, ніж поверхня з малюнком. Якщо ви вирішили купити тканину з раппорт, не забудьте приплюсувати його висоту до довжини кожної штори. У приміщеннях зі скошеною стелею вимірюють параметри від верхнього та нижнього краю похилого карнизу до підлоги, а також безпосередньо довжину виробу по прямій та довжині конструкції карниза.
Співвідносячи бажаний фасон з метражем тканини, додайте по 2-3 см на припуски з обох боків. Перш ніж викроювати штори, замочіть тканину у теплій воді. Потім акуратно дайте стекти, просушіть. Скориставшись праскою, відпарте матеріал, приготувавши його до розкривання. Навіщо це робиться? При пранні деякі тканини дають усадку. Краще з'ясувати це в магазині та при покупці взяти більший метраж.
Наші поради допоможуть вам правильно розрахувати довжину тканини для пошиття штор.
Вважаючи за краще фіранки на всю висоту приміщення, шийте виріб так, щоб воно не торкалося покриття для підлоги, залишаючись на кілька сантиметрів вище, що допоможе продовжити термін служби тканини.
При пошитті штор-максі не заощаджуйте на матеріалі, додаючи до загальної висоти від підлоги до стелі не менше 10-15 см. Лежачи на підлозі, край тюля повинен виглядати пишно і мати гармонійний вигляд. Такі штори швидше забруднюються, тому для них підійде щільніший і темніший синтетичний відріз тканини.
Плануючи шити короткі штори, залиште відстань від нижнього краю тканини до підвіконня не менше 1 см. Якщо полотнище буде надмірно довгим, це підвищить знос матеріалу. Адже при відкриванні штори чіплятимуться за нижню поверхню, заминаючись і збираючи пил, що потрапляє у приміщення через вікна.
При виборі середньої довжини фіранок бажано опустити їх нижче за рівень підвіконня, інакше фасон виглядатиме куцо. Залишивши 10-20 см тканини, що закриває підвіконня, ви сформуєте образ вікна, близький до вашого смаку.
Декілька видів тюля або штор, що використовуються в залежності від бажань замовника, допомагають створити гармонійний вигляд приміщень. Часом вони відіграють роль заключного акорду, завдяки якому інтер'єр набуває закінченого вигляду.
Тюль можете купити в нашому інтернет магазині.